O nas

Nasza działalność

Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić. Gabinet psychologiczno-seksuologiczny LiberaVita, jest miejscem, gdzie pomagamy Naszym Pacjentom, robić co mogą, w miejscu jakim są i z tym co posiadają. Wiemy, że nigdy nie jest za późno, by stać się tym, kim chcemy być. Staramy się by Nasza pomoc, doskonaliła nawyki ponieważ jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Pomagamy kształtować myśli, a tym samym emocje i adekwatne zachowania, w celu uwolnienia umysłu od mętnych myśli, które odbierają poczucie szczęścia, wolności i samoświadomości.

Pomoc psychologiczna jest skoncentrowaniem się na odnalezieniu w pacjencie zasobów oraz zapobieganie ich utracie. Kształtowanie nowych nawyków i określenie destrukcyjnych schematów zaburzających komfort psychiki i codzienne funkcjonowanie. Praca z pacjentem opiera się na rozwijaniu pozytywnych uczuć, zachowań oraz przekonań. Wsparcie może dotyczyć wielu płaszczyzn, gdyż pomagamy osobom borykającymi się z kryzysami egzystencjalnymi, osobom w żałobie, osobom chorym somatycznie-lepiej radzić sobie z chorobą, jak również tym, którzy chc poznać siebie

Olga

Jestem dyplomowanym psychologiem, absolwentką psychologii o specjalności kliniczno-sądowej na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Ukończyłam dwuletnią szkołę w zakresie Seksuologii klinicznej, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, na AEH w Warszawie. Ukończyłam również półroczny kurs terapii behawioralnej organizowany przez Krakowskie Towarzystwo Medyczne oraz dwumodułowe szkolenie ,dotyczące terapii schematów w pracy z pacjentem indywidualnym, jak również dwumodułowe szkolenie w zakresie terapii małżeńskiej. Poza wyżej wymienionymi kwalifikacjami posiadam również specjalistyczne szkolenie z psychologii sądowej. Moja praca to pomoc psychologiczna osobom, które znalazły się w trudnych lub kryzysowych sytuacjach życiowych i mają problemy z podjęciem decyzji. Osobom, które doświadczają cierpienia i nie zawsze wiedzą, co jest jego źródłem. Zajmuję się indywidualną terapią osób dorosłych i młodzieży. Specjalizuję się w pomocy psychologicznej oraz psychologicznej diagnozie klinicznej. Specyfika mojej pracy ze względu na zakres kompetencji jakie posiadam, polega również na diagnozie psycho-seksuologicznej oraz terapii seksuologicznej jak również terapii par/małżeństw. Prowadzę również zajęcia socjoterapeutyczne z młodzieżą i dziećmi, a także Treningi Umiejętności Interpersonalnych oraz Treningi Zastępowania Agresji. Moje doświadczenie zdobywałam podejmując prace z osobami w kryzysie, przeżywającymi trudności I osamotnionymi.Będąc związaną zawodowo ze Stowarzeszeniem bezpieczny Dom pracowałam również z kobietami-ofiarami przemocy czy wykluczenia. W swej dotychczasowej pracy miałam okazję pomagć/wspierać pacjentów borykających się z dysfunkcjami seksualnymi, zaburzeniami osobowości, nerwicami, depresją, kryzysami egzystencjalnymi, osobami chorymi przewlekle oraz przeżywającymi stratę szeroko rozumianą. Poza wyżej wymienionymi, prowadzę również zajęcia ze studentami na kierunku psychologia oraz kierunkach pokrewnych. Działem, który jest mi bliski jest neuropsychologia, związek między funkcjami mózgu a zachowaniem człowieka. Pasjonuję się również hipnozą, jako metodą leczenia nerwic, depresji oraz niskiej samooceny.

Kasia

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale Pedagogicznym i Nauk o Zdrowiu na kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Jestem certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień akredytowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego KBPN nr SP/0581/2011. Aktualnie znajduję się w procesie certyfikacji z Terapii małżeństw i par w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid. Poza wyżej wymienionymi kwalifakcjami posiadam również specjalistyczne szkolenie z wykorzystania technik mediacyjnych i negocjacyjnych w pracy z klientem. Ponadto udział w konferencjach naukowo-szkoleniowych, w których brałam udział jako prelegent dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem uzależnionym.
Od lat związana jestem ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Dom. Doświadczenie to pozwala mi jeszcze lepiej zrozumieć osoby borykające się z problemami egzystencjalnymi.

W swojej dotychczasowej pracy widzę jak terapia znacząco poprawia jakość życia, jak leczy, jak zmienia codzienność. Od wielu lat pomagam także członkom rodzin osób uzależnionych, prowadząc psychoterapię współuzależnienia oraz tzw. syndromu DDA oraz DDD. Towarzyszenie ludziom w zmianie, pomaganie im w odzyskaniu nadziei, wspieranie w tworzeniu bardziej satysfakcjonującego życia.
W pracy zwracam szczególną uwagę na dobrą relację, przyjazną, wspierającą atmosferę i potrzeby drugiej osoby, która jest partnerem w relacji, a jej ocena sytuacji i jej wybory zasługują na najwyższy szacunek. Wzmacniam autonomię osób, z którymi pracuję. Zauważam i pomagam klientom dostrzegać, rozwijać i budować swoje Ja.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Olga: 537 865 007

Kasia: 664 004 008

Skip to content